piatok 14. februára 2014

Knihomoľ/BookwormMám veľmi rada knihy. Určite nie som ten najväčší knihomoľ na svete. Niekedy čítam málo, inokedy zase veľa. Môžem sa označiť za takého malého knihomoľa.  Knihy sa mi váľajú najmä pri posteli, pretože najradšej čítam v posteli pred spaním.
Sila slov ukrytá v knihách ma fascinuje. Fascinujúce príbehy, ktoré berú dych a podnecujú fantáziu. Myšlienky, ktoré vás posúvajú v živote a nútia zamyslieť sa. Pravdy, ktoré otvárajú myseľ.
Knihy sú ako záznamy. Záznamy autora, ľudstva, jednotlivca. Záznam myšlienok, nápadov, životných právd a krívd, zážitkov, pocitov, popisov a charakteristík, dobrého a zlého, fantazijného a skutočného,...
Papier znesie všetky príbehy. Knihy sú inšpirácia.

Books are great. Certainly I'm not the biggest bookworm in the world. Sometimes I read a little, sometimes a lot again. I can be marked as a little bookworm. Books are particulary next to my bed because I like reading in the bed before going to sleep. 
The power of words hidden in books fascinates me. Fascinating stories that take your breath away and stimulate your imagination. Ideas that move you forward in life and force to think. Truth opening mind. 
Books are like records. Records of the author, humankind, individual. Record of thoughts, ideas, truths and injustices of life, experiences, feelings, descriptions and characteristics, good and bad, fantasy and real ... Paper can withstand all the stories. Books are an inspiration.
5 komentárov:

 1. juuuj! :) uplnou nahodou som sa dostala na tvoj blog a musim povedat, ze tvoje kresby su velmi velmi pekne :) ja tiez rada citam, kreslim i pisem vlastnu prozu, ale pritom nic nerobim dokonale. ale tebe dakujem za davku inspiracie :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem krásne :) Každý si hľadáme sebe vlastné spôsoby ako sa vyjadriť. Super, že píšeš a tvoríš a niekedy práve v nedokonalosti je dokonalosť :)
   a to ja ďakujem tebe za návštevu, idem teda mrknúť i ja do tvojho sveta :)

   Odstrániť
 2. Anka, krasne knihomoľske vyznanie..my sme doma tiež vsetci knihomoli od najmenšich po najvacsich :) uz sa nedokazem zdrzat, tvoje obrazky PIN-terestujem :) uzasne su!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to zdravím všetkých knihomoľov! Knihe zdar! :) A ďakujem Andrejka za milé slová ♥

   Odstrániť
  2. A inak dnes mi iné chute narobila s tou medovou tortičkou... :)

   Odstrániť